DIY police a vešiaky {v spolupráci s Balakryl}


Som veľmi rada, že popri veľkej rekonštrukcii sa nám s manželom podarilo uskutočniť aj niekoľko malých DIY projektov. Jedným z takých boli nové police a vešiaky do kuchyne. Ich tvorba nám zabrala iba niekoľko hodín a výsledok určite stojí za to ♥ Postup tentoraz nájdete pod fotkami...

Prajem príjemné tvorenie, AlexandraAko finálnu úpravu som opäť použila výrobky od značky Balakryl. Používam ich už roky a nikdy ma nesklamali. V tomto prípade som si zmiešala farbu UNI Balakryl odtieň krémovej a bielej a následne prelakovala lakom POLYUREX.


Ako prvé si na vešiak pripravíme vhodne dlhé drevo. Vzdialenosť medzi jednotlivými vešiakmi/kolíkmi si tiež prispôsobíme svojim potrebám. Skôr, ako začneme vŕtať diery do dreva, miesto si označíme ceruzou. Aby ste predišli tomu, že vám budú veci z vešiaka padať, je vhodné ich upevniť šikmo/pod uhlom. Budete na to potrebovať stojanovú vŕtačku. Pokiaľ rovnako, ako my nemáte možnosť si zvoliť iný, ako kolmý uhol, môžete si vyrobiť rovnakú pomôcku, ako vidíte na dolnej fotke. Umožní vám predvŕtať diery v rovnakom uhle.Keď už máme predvŕtané všetky diery, môžeme kolíky prilepiť lepidlom na drevo. Nezabudnite ich jemne do dier priklepnúť.


Po vyrobení si vešiaka, je čas na natieranie. Farbu v plechovke si dobre premiešame.Táto farba je tepelne odolná, stálofarebná a bez zápachu. Farbu nanášame v tenkých vrstvách, ktoré lepšie schnú, tvrdnú a nepodliehajú rôznym defektom (praskanie, stekance, odlupovanie,...). Po každej vrstve necháme náter dôkladne preschnúť. Nemusíte sa vôbec obávať, táto farba je rýchloschnúca. Po prvom nátere je vhodné drevo mierne prebrúsiť a zbaviť ho nerovností, ktoré môžu vystúpiť. Ja som aplikovala celkovo 3 vrstvy.

Ako štvrtú vrstvu som použila lak, ktorý odpudzuje vodu. Lakovaný povrch je tak chránený pred praskaním a olupovaním. Rovnako, ako farba je rýchloschnúci, čo vám umožní projekt zrealizovať vo veľmi krátkom čase.


Police v kuchyni tiež prešli zmenou. Vymenili sme konzoly. Nové sú z obchodného domu Ikea. V tomto prípade sa nám cenovo neoplatilo vyrábať vlastné ;-) Drevená doska je však vyrábaná na mieru a natieraná rovnakým spôsobom, ako vešiaky.


Nuž a môžete vidieť, že rovnaký vešiak už máme aj v spálni ♥{ tento príspevok vznikol v spolupráci so značkou Balakryl, ale ako vždy, spolupracujem iba so značkami ktoré naozaj kupujem a podporujem }


1 komentár

  1. Saso, krasne fotky jako vzdy. Balakryl casto pouzivam i ja. No a vesaky jsou moc vdecne a dekorativni, to je jasne. M.

    OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...