Ako ušetriť na rekonštrukcii časť prvá - MAĽOVANIE


Ahojte, dnešný príspevok bude hlavne pre všetkých, ktorí práve stavajú alebo prerábajú svoju nehnuteľnosť. Toto životné obdobie dokáže byť veľmi stresujúce a niekedy aj s mnohými prekážkami. Hlavne tými finančnými, čo si budeme hovoriť. Pri našej rekonštrukcii detskej izby TU som sa rozhodla s manželom ušetriť peniaze za maliarske práce, ktoré som zvládla sama a bez pomoci. Plne som sa tak mohla realizovať pri zariaďovaní a nákupe nábytku či doplnkov ;-)

Dnes sa pozrieme na to, ako vymaľovať čerstvo ostierkované steny.Tu je môj postup, ktorý určite zvládne každý:

1. Výber farby - do detskej izby veľmi dobre zvážte! Predstavte si všetky tie farebné hračky, ktoré deti majú. Ako vhodne doladiť steny? Tak, že si zvolíte neutrálny odtieň. Z predchádzajúcej skúsenosti som vedela, že farebné steny u nás nefungujú. Veľký dôraz som tiež kládla na to, aby sa v detskej izbe čo najviac využívalo prirodzené svetlo. To mi dokázala zabezpečiť jedine biela farba. A keďže sme doteraz vždy na stenách používali Primalex, voľba bola jednoznačná PRIMALEX POLAR

2. Príprava izby - pokiaľ už máte položenú podlahu, tú si dôkladne prekryte fóliou, ktorú si môžete pri stene prilepiť. Odporúčam si zvoliť hrubú fóliu, na ktorú si môžete bez pretrhnutia postaviť rebrík.

3. Príprava podkladu (stien) - podklad by mal byť suchý a stierka by mala byť vyzretá min. 4 týždne. Stena má na sebe stále zrnká, ktoré keď prejdete rukou po stene odpadávajú. Týchto sa potrebujeme zbaviť. Ja som to robila pri penetrácii.

4. Penetrácia stien - penetrácia sa používa na spevnenie rôznorodých stavebných podkladov a zjednotenie nasiakavosti. Zvyšuje priliehavosť vrchných materiálov k podkladu. Najčastejšie sa používajú univerzálna, hĺbková a fungicídna. Ja som zvolila PRIMALEX UNIVERZÁLNA PENETRÁCIA. Aplikácia je v tomto prípade náročnejšia - roztok si rozriedime podľa návodu a nanášame ho murárskou štetkou, ktorá je drsnejšia a má hrubší vlas a tým pádom nám lepšie odstráni zrniečka, ktoré vystúpili na povrch. Odporúča sa nanášať v min. jednej vrstve a nechať vyschnúť po dobu 4 hodín. Nezabúdajte používať ochranné okuliare!!!

5. Maľovanie - farbu PRIMALEX POLAR nie je potrebné vôbec riediť a mne sa tento postup veľmi osvedčil. Vyhla som sa stekancom a frkancom. Farbu nanášame rovnomerne valčekom. Odporúčam maľovať za denného svetla. Umelé osvetlenie veľmi skresľuje výsledok a nie vždy musí byť vidieť miesta, kde je ešte potrebné naniesť farbu. Výrobca odporúča dve vrstvy, ja som naniesla tri.

Primalex POLAR Biely ponúka dokonalú belosť, ktorá rozjasní váš interiér. Vďaka starostlivému výberu najkvalitnejších kalcinovaných vápencov a vysokému podielu titanovej beloby môžeme garantovať najvyšší stupeň „polárnej“ belosti (min. 92% BaSO4). S Primalexom POLAR dosiahnete dojem väčšieho a vzdušnejšieho priestoru vo vašom interiéri. Splní tak aj vaše najnáročnejšie predstavy o exkluzívne matnom finálnom vzhľade, pri zachovaní veľmi jednoduchej aplikácie.
Ideálny na maľovanie stien a stropov minerálnych omietok aj sadrokartónových dosiek interiérov v obytných a tiež komerčných priestoroch, najmä reprezentatívneho charakteru. Svojim jasne bielym tónom je vhodný taktiež do interiérov, ktoré majú zvýšené požiadavky na osvetlenie.

Ako prvý začneme maľovať strop. Nemusíte používať rebrík, postačí obyčajná teleskopická tyč a ochranné okuliare. Ďalšie sú na rade rohy a miesta okolo okien. Ja ich natieram štetcom. Vždy maľujeme iba jednu stenu naraz. Najvhodnejšou technikou je nanášať farbu do písmena W, pričom valček zo steny nedvíhame. Tento úkon prerušíme, iba pokiaľ si potrebujeme nabrať farbu.

Musím priznať, že napriek tomu, že som nemusela presúvať nábytok, toto maľovanie mi dalo zabrať. Príprava stien bola veľmi fyzicky náročná. Nebolo to však nič, čo by som nezvládla a tým pádom aj ktokoľvek z vás!

Prajem príjemné maľovanie, Alexandra

{ tento príspevok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Primalex, ale ako vždy, spolupracujem iba so značkami ktoré naozaj kupujem a podporujem }

Žiadne komentáre

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...