Dovolenkovanie


Dlho som zvažovala, či budem písať o našej dovolenke na blogu. Bola fantastická, to musím uznať. Ale kto si rád pozerá dovolenkové fotky ostatných :-) Avšak reakcie ľudí na voľbu našej destinácie boli veľmi milé a tak som sa rozhodla s Vami podeliť o naše skúsenosti so Slovinskom...

Túto krajinu sme si zvolili kvôli vzdialenosti a možnosti objavovať popri mori aj históriu. Ubytovali sme sa v hotelovom rezorte medzi mestami Portorož a Piran. Portorož je moderné, hotelové mesto a Piran je úplný opak. Nádherné historické mesto, veľmi pripomínajúce Taliansko. Do každého mesta sme sa veľmi rýchlo vedeli dopraviť autobusom, ktorý premáva každých 15 minút. Previezli sme sa aj loďou, čo bolo pre deti veľký zážitok.

Väčšinu času sme aj tak trávili pri mori... zvolili sme si súkromnú hotelovú pláž, kde sme si kupovali lehátka a slnečníky. Musím priznať, že verejné pláže nie sú nič pre nás. Pokoj a čistota boli v tomto prípade na nezaplatenie.

Na nezaplatenie tiež boli výrobky, ktoré som si so sebou priniesla. Začala by som Ružou kvetinovou vodou, ktorá mi spríjemňovala cestu autom a samozrejme aj každý deň na pláži. Ide o 100%-tný vodný destilát z čerstvých lupienkov ruže damascénskej a zabezpečuje hydratáciu, obnovu, regeneráciu a rozjasnenie pleti. Jednoducho som si ju rozprašovačom strekla na tvár a hneď som sa cítila v tých horúčavách lepšie. Odporúča sa totiž aj na upokojenie pokožky pri prehriatí a je maximálne vhodná po opaľovaní. A viete prečo je práve táto ružová kvetinová voda od Modrej púpavy tak dobrá? Je vyrobená ako samostatný, primárny produkt, teda nie len ako sekundárny, zvyškový produkt pri destilácii esenciálnych olejov. Pokiaľ vás táto téma zaujíma, viac si môžete prečítať TU.

Nuž a druhý produkt bol olej do slnečného počasia - Letný deň, ktorý sme používali celá rodina počas a po opaľovaní. Jeho recenziu si však odložím na neskôr ♥












Čo sa týka čistoty, tak celý náš rezort, ktorý je vybudovaný na bývalom kláštore bol až neuveriteľné čistý.

Výhľad z izby sme mali na malý prístav, ktorý bol súčasťou hotela. Lode ste tu mohli vidieť na každom kroku ♥

Šťastie sme mali aj na počasie a more bolo veľmi teplé. Teda až na posledný deň, kedy sa v ňom skutočne nedalo kúpať a tak sme využili hotelové bazény.



V deň odchodu sme sa ešte cestou zastavili na Predjamskom hrade, ktorý je doslova postavený v skale. Okrem hradu bola zaujímavá aj cesta po slovinskom vidieku ♥

Verím, že som vás dnešným príspevkom veľmi nenudila a dozvedeli ste sa niečo nové! Dajte mi kľudne vedieť :-)

Alexandra

6 komentárov

 1. Podľa fotiek súdim, že to bolo prekrásne miesto. My práve dnes odchádzame do Talianska, tak dúfam, že budeme tiež krásnu dovolenku. Pekný deň prajem :)
  m.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Alexandra vybrali ste si naozaj krásne miesto. Andrea

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hezka destinace, take preferujeme o dovolene i neco videt, nez se jen valet:). M.

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...