Tvorenie cez Advent

 

Som toho názoru, že keď sa nám začne zhoršovať nálada, tak treba zamestnať ruky. Pre mňa je vždy koniec jesene kvôli skorému stmievaniu veľmi náročné obdobie. Preto si predvianočné obdobie snažím čo najviac zaplniť tvorením. Možností je neúrekom a je vhodné si zvoliť len tie, na ktoré máme skutočne čas a hlavne chuť.

Ja som tento rok zvolila jednoduché a rýchle dekorácie, ktoré mi budú robiť radosť až do konca Vianoc. Ako prvé som si domov priniesla vetvičky jedličky, ktoré som dala do vody a vyzdobila mašličkami. Zrazu nepotrebujem žiadne veľkolepé kytice! Jedlička vydrží vo vode aj niekoľko týždňov a myslím, že tento nápad je natoľko slávnostný, že si ho na Vianoce zopakujem...

Počas novembra vždy striehnem, kedy začnú predávať prvé čemerice. Tento rok mali krásne v Obi. Domov som si priniesla dve - veľká zostáva na terase a malá išla dnu do spálne.

Z prechádzky v lese som si domov priniesla okrem vetvičiek aj kopec machu. Jednak som ho dala na vrch substrátu čemeríc a amarylisu a za ďalšie som vyrobila machové gule na terasu. Mám sa čo v tomto smere ešte učiť a preto nebudem písať žiadny postup na blog, ako som mala v pláne :-)

Hlavný zelený materiál, ktorým budem zdobiť naše bývanie tento rok na Vianoce však nepochádza z lesa. Je od nás zo záhrady... opäť som sa rozhodla použiť krušpán. Využila som ho na dotvorenie adventného venca a na malé venčeky na kuchynské okná. Tento rok mám náladu do našich Vianoc pridať trochu červenej a tak som použila vínovú stuhu, na ktorú som ich zavesila.

V kuchyni už tiež čaká medovníkový domček, ktorý som opäť robila podľa môjho rokmi overeného receptu, ktorý nájdete aj na blogu TU. Tento rok som mu vyrezala okná a dvere a plánujem kúpiť čajovú led sviečku, aby som ho rozsvietila...

Dúfam, že som vás dnes aspoň trochu inšpirovala, ako si skrátiť čakanie na Vianoce ♥

Majte sa pekne, Alexandra
Žiadne komentáre

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...