Sadenie cibuliek do kvetináčov

 

{Spolupráca s eshopom osiva-semena.sk}

Môže sa nám zdať, že na výsadbu jesenných cibuľovým je už neskoro, opak je však pravda! Prichádzajú dni, kedy je počasie ideálne na to, aby sa cibuľky stihli dostatočne zakoreniť a na jar v pravý čas zakvitnúť.

Ja si každý rok objednávam cibuľky z obchodu osiva-semena.sk a tento rok to nie je ináč ♥ Niektoré pôjdu do kvetináča a niektoré do záhonov. Tento rok som opäť siahla aj po narcisoch Paperwhite Ziva, ktoré sadím doma a tak, aby kvitli okolo Vianoc a v januári. Ak si to chcete vyskúšať aj vy, tak na blogu nájdete príspevok, ako na to... TU

Do kvetináčov som sa rozhodla posadiť rôzne druhy hyacintov a moju dlhoročne obľúbenú a odskúšanú odrodu tulipánov Peach Blossom. Tieto kvetináče prezimujú priamo na záhrade. Vôbec sa nemusíte báť, že mínusové teploty ohrozia cibuľky. Naopak to potrebujú, aby na jar kvitli.

Každú jar ma upútajú tmavé tulipány, ktoré som zatiaľ neskúšala pestovať. Rozhodla som sa vyskúšať dve odrody, ktoré som stihla už aj posadiť:

Tulipán Black Hero

a

Tulipán Queen of the Night

Aktuálne majú na všetky spomínané odrody v obchode osiva-semena.sk zľavu 30%. Nenechajte si ju ujsť, aby ste na jar neľutovali :-) Viete, že ja som veľký fanúšik sadenia jesenných cibuliek a sú to pre mňa na jar vždy malé Vianoce sledovať, ako sa kvety prebúdzajú. Je to niečo, čo vo mne každoročne dokáže vyvolať obrovskú radosť ♥

Majte sa pekne, AlexandraŽiadne komentáre

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...