Kvet mesiaca - Narcis Paperwhite


Hľadáte kvet, ktorý by vám rozjasnil v týchto zimných mesiacoch bývanie? Nie je nič krajšie, ako si doma vypestovať narcis z odrody Paperwhite! Je jednoduchý na dopestovanie v každej domácnosti a jeho malé biele kvietky vás zaručenie naladia na jar...

Túto odrodu si môžete dopestovať v akejkoľvek nádobe. Ja som použila nádoby na omáčku. Základ je vytvoriť drenážnu vrstvu, v ktorej bude voda. Tento narcis nepotrebuje zeminu a preto použite skalky. Samotné cibuľky jednoducho umiestnite na ne tak, aby sa neprevrátili. Následne ich zalejte vodou, ale len po úroveň cibuliek. Narcisy neznášajú premokrenie, preto si na to dávajte pozor. Asi za 3 dni pekne pustia korene, ktoré si už samé nájdu cestu k vode. Kvitnúť začínajú cca o 14 dní.

Krásne ukážu na prestretom stole, okne či v obývačke. Vyhla by som sa spálni, nakoľko prenikavo voňaju :-)

Po odkvitnutí ich už ďalej nepolievame. Rovnako ako narcisy na záhrade, aj tieto necháme zožltnúť a až potom ich zrežeme. Skladujeme ich na suchom, tmavom a chladnom mieste. Takto pripravené cibuľky môžete zasadiť na záhradu alebo použiť opäť počas zimných mesiacov doma.

Ja mám svoje cibuľky z obchodu www.osiva-semena.sk a nájdete ich TU. Stále ich majú skladom za výbornú cenu!

Majte sa krásne, Alexandra


1 komentár

  1. Krasny druh narcisu, uz se tesim, az jimi zase budu osvezovat i nas interier. Dnes jsem zacala tulipany. Hezky viken, Saso. M.

    OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...