Ako si predĺžiť sezónu pivoniek {spolupráca so SLOVENSKÉ TRVALKY}

Pivónie - kto by ich netúžil mať vo svojej záhrade! Nie je pochýb, že patria medzi najobľúbenejšie kvety. Niektoré odrody, ako napríklad Sarah Bernhardt majú už sto rokov. Za ten čas sa stali neodmysliteľnou súčasťou vidieckych záhrad. Preto sa dnes pozrieme na to, ako si ich na tej svojej záhrade užiť čo najdlhšie.

Pivónie rozdeľujeme do dvoch skupín - bylinné a drevité. Tie bylinné mám posadené na záhrade aj ja a tento rok ku nim pribudnú ďalšie odrody. Doba kvitnutia u pivónií býva relatívne krátka a keď sa k tomu pripoja jarné búrky, rýchlo sa nám môže stať, že si ich poriadne ani neužijeme. Preto je vhodné si na záhradu posadiť rôzne odrody. Vyberať by sme ich preto mali nie iba podľa vzhľadu, ale aj podľa doby, kedy kvitnú. Predĺžiť ich sezónu si tak môžete až do polovice júna. Takto neskoro mi robila radosť napríklad pivónia Amabilis, ktorú môžete vidieť na titulnej fotke. Prvé pivónie pritom začínajú kvitnúť už koncom apríla.

V e-shope Slovenské trvalky už spustili predaj pivoniek. Výber je naozaj široký a sama som si nevedela vybrať. Nakoniec som si zvolila tieto:

Slovenské trvalky vám raslinky doručia rýchlo a v bezchybnom stave. Je to radosť, keď vám domov prídu!

Pivónie sa môžu začať sadiť už v tomto období a to napriek tomu, že sa odporúča hlavne jesenná výsadba. Ak ich posadíte teraz na jar, kvitnúť vám s najväčšou pravdepodobnosťou zatiaľ nebudú. Budúci rok sa to však môže zmeniť. Dôležíté je ich vysadiť na úroveň pôdy - to znamená nie hlboko.

Ktorá z týchto odrôd očarila vám? A plánujete si tento rok vysadiť nejaké nové?

Majte pekný víkend, Alexandra

Žiadne komentáre

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...