Uplynulý týždeňZačiatkom minulého týždňa som si naplánovala nespočetné množstvo blogových príspevkov. Až som si hovorila, ako to ja všetko sem idem napratať - však tu budú príspevky každý deň nové. Opak sa stal pravdou a nakoniec som ledva napísala ten jeden.

Dôvodom sú školské povinnosti a starostlivosť o 4 členov rodiny. V skutočnosti si po minulom týždni pripadám ako školská jedáleň. Však v tom nie som sama :-)

Uplynulý týždeň ma však čakali aj príjemnejšie záležitosti. Napríklad mi prišli dve zásielky do záhrady. Prvou bola nová David Austin ruža o ktorej som vám písala na jeseň - The Albrighton Rambler. S objednávkou som sa ponáhľala, pretože pán tieto ruže zasiela iba do konca apríla (novinky a voľnokorenné ruže) a potom je možný iba osobný odber (resp. počkať do jesene). Ostatné zakorenené odosiela počas celého roka. Dávam vám preto do pozornosti tento eshop s David Austin ružami - TU.

V druhej zásielke boli kvety do nového záhonu, ktorý som zakladala na jeseň. Pomaly sa začína črtať, potrvá to ale ešte chvíľu, kým ho celý zaplním tak, aby kvitol počas celého roka. Chcem v ňom mať druhy, ktoré nikde inde v záhrade nemám. Teraz som objednala napr. Náprstník, bielu Stračonôžku, Čemericu a taký zvláštny druh Margarétky. Prikúpila som si aj jednu Kordes ružu Jasmina, na ktorú ma už dlho nahovára Miška z Domu 30 ruží. Minulý rok som mala smolu na záhradkárske internetové obchody, preto by som vám dnes rada odporučila Slovenské trvalky. Rastlinky prišli bezpečne zabalené a v 100% stave, krásne sa v záhone chytili!

Aký ste mali týždeň vy? Alexandra

PS: na dnešných fotkách vám ukážem aj tú nie peknú stránku našej záhrady. Na Instagrame mi denne píšete, že akú mám záhradu dokonalú. Pritom tú nie peknú časť iba neukazujem ;-) Musím aj ja byť veru trpezlivá a tešiť sa z maličkostí ♥


Žiadne komentáre

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...