Natierame bistro stoličky (drevo a kov)


Ahojte, bistro stoličky u mňa patria k obľúbenému záhradnému nábytku. Tie najzákladnejšie dostanete kúpiť v obchodnom dome Ikea. Dajú sa jednoducho natrieť na bielo a získajú úplne iný vzhľad. Ako natierať drevo a kov súčasne vám poviem v mojom návode...

Postup:

1. Drevo aj kov mierne očistíme jemným brúsnym papierom.

2. Natrieme farbou a vonkajším lakom. Farbu v plechovke si dobre premiešame. Aplikujeme Farbu Balakryl UNI biely. Táto farba vydrží v exteriéri aj niekoľko rokov, je tepelne odolná, stálofarebná a bez zápachu. Keďže sa jedná o univerzálnu farbu, je vhodná na drevo aj kov.

3. Farbu nanášame v tenkých vrstvách, ktoré lepšie schnú, tvrdnú a nepodliehajú rôznym defektom (praskanie, stekance, odlupovanie,...).

4. Po každej vrstve necháme náter dôkladne preschnúť. Nemusíte sa vôbec obávať, táto farba je rýchloschnúca. Po prvom nátere je vhodné drevo mierne prebrúsiť a zbaviť ho nerovností, ktoré môžu vystúpiť. Ja som aplikovala celkovo 3 vrstvy.

5. Ako štvrtú vrstvu som použila Balakryl TELUX, ktorý odpudzuje vodu a zabraňuje jej prenikaniu do dreva a taktiež zamedzuje rozmerovým zmenám dreva spôsobeným kolísajúcou vlhkosťou. Tento lak je flexibilný a tvorí trvale pružný povrch, ktorý je dôležitý pri výkyve teplôt vo vonkajšom prostredí. Lakovaný povrch je tak chránený pred praskaním a olupovaním. Rovnako, ako farba je rýchloschnúci, čo vám umožni projekt zrealizovať vo veľmi krátkom čase. Natierala som však iba drevenú časť stoličky.

Celá renovácia bola dokončená v priebehu jedného dňa a ako viete, takéto projekty ja mám veľmi rada...

Majte sa krásne, Alexandra

PS: tieto stoličky som natierala už niekoľko rokov dozadu a stále krásne držia.

PRED a PO


        

2 komentáre

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...