Narodeninové ruže


Minulý týždeň som mala narodeniny. Niekoľko dní sme spoločne strávili v Piešťanoch a cestou domov sme sa stavili ešte nakúpiť David Austin ruže v Trnave. Je to jediný autorizovaný dovozca týchto ruží na Slovensko. Na jar som si cez e-shop objednala odrodu St. Swithum, ktorá ma milo prekvapila bohatým kvitnutím už v tejto sezóne. Dokonca už vidím ďalšie puky, ktoré čakajú na zakvitnutie.

Prečo David Austin ruže?
Pretože sú najkrajšie do vázy! Okrem toho opakovane a bohato kvitnú počas celej sezóny a nezabudnuteľne voňajú. Vyskúšala som si pestovanie viacerých druhov ruží, ale David Austin sú presne tie, ktoré chcem mať vysadené po celej záhrade.

A ktoré som si teda kúpila?A Shropshire Lad

Ide o ružu, ktorú je možné tvarovať ako popínavku až do výšky 2,5 m. Pokiaľ ju budete pestovať ako ker, tak dorastá do výšky 1,5 m. Táto ruža je považovaná za najvoňavejšiu. Vyznačuje sa výraznou ovocnou vôňou. Kvety majú marhuľovú farbu s ružovým stredom. Shropshire je miesto, kde sa narodil sám David Austin a kde sa nachádzajú záhrady a škôlky ruží. Je pomenovaná po cykle básní od A. E. Housmana.Olivia Rose Austin

Ruža, ktorá dorastá do 1 m. Je ružovej farby a príjemne vonia. Bola dopestovaná relátívne nedávno, v roku 2014 a je pomenovaná po vnučke Davida Austina. Je vhodná do zmiešaných záhonov a jej farba vynikne hlavne v kombinácii s tmavo zelenou.Ešte tento rok zvažujem kúpu jednej a to popínavej The Albrighton Rambler, ktorá dorastá až do 5,5 m.

Aké ruže sa podľa vás oplatí ešte pestovať?

Majte krásny týždeň, Alexandra

PS: všetky 3 ruže som si kúpila TU.

5 komentárov

 1. bola si osobne u pána? Super �� nech sa im u Teba darí, aspoň tak ako u mňa ���� ešte raz všetko najlepšie, Aďa

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Adi, áno bola :-) Mal tam na výber množstvo krásnych druhov. Možno si niekedy spolu urobíme výlet, čo povieš? A.

   Odstrániť
 2. Milá Alexandra, ruže David Austin sú úžasné, chystám sa ne, resp. hľadám na ne miesto v záhrade :-). Verím, že v tvojej záhradke a s tvojou starostlivosťou sa im bude dariť :-) Ľubica

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Alexandra, sú naozaj nádherné. Ešte raz všetko najlepšie. Andrea

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...