DIY lavica do chodby


Náš dom je plný na mieru robeného nábytku. Je to starý dom, ktorý si jednoducho vyžaduje individuálny prístup...
Vstupná chodba je pomerne malá. Zvažovali sme ako najefektívnejšie skĺbiť malý úložný priestor so sedením. Predsa len deti potrebujú lavicu, kde sa môžu obuť a rodičia prístupné skladovanie šálov, čiapok a rukavíc :-) Osobne som sa inšpirovala švédskym bývaním, kde sa na každom kroku stretnete s podobnými lavicami na verandách. Zhotovenie lavice bolo v celku jednoduché a dodala našej malej chodbe šmrnc a niečo praktické zároveň.

Celý DIY postup nájdete dole...

Verím, že som vás aspoň trochu inšpirovala k vytvoreniu si niečoho originálneho do svojho domova, Alexandra ♥1. Ako prvé si vytvoríme konštrukciu podľa rozmerov, aké si daná miestnosť/priestor vyžadujú. Lavicu si môžete vytvoriť jednu rovnú, alebo ako my do tvaru L. Preto sme vytvorili dve konštrukcie, ktoré sme len voľne nechali položené na zemi, navzájom sú však spojené. V prípade potreby si ich môžete prichytiť aj o stenu. U nás to vôbec nebolo potrebné, lavica sa z miesta nehýbe. Konštrukciu natrieme (postup nájdete nižšie).

2. Tatranský profil (z neho sme robili obloženie) si napílime na požadovanú dĺžku. Klinčekmi ju postupne prichytávame o konštrukciu. Profil sme nespájali lepidlom. Natrieme farbou a lakom (postup nájdete nižšie).

3. Vyrobíme si vrchnú dosku, ktorá sa bude dať otvárať a bude mierne presahovať do priestoru, aby sa dobre otvárala. My sme ju vyrobili z dvoch častí medzi, ktoré sme umiestnili pánty (pozri fotku) a prichytili skrutkami. Natrieme.

4. Malými klinčekmi prichytíme okrasnú lištu okolo celej lavice a natrieme farbou a lakom.

Aplikácia farby a laku

Drevo natrieme farbou Balakryl UNI - ja som si opäť namiešala vhodný odtieň z krémovej a bielej. Farbu v plechovke si dobre premiešame.Táto farba je tepelne odolná, stálofarebná a bez zápachu. Farbu nanášame v tenkých vrstvách, ktoré lepšie schnú, tvrdnú a nepodliehajú rôznym defektom (praskanie, stekance, odlupovanie,...). Po každej vrstve necháme náter dôkladne preschnúť. Nemusíte sa vôbec obávať, táto farba je rýchloschnúca. Ja som aplikovala celkovo 3 vrstvy.

Ako štvrtú vrstvu som použila lak POLYUREX, ktorý odpudzuje vodu. Lakovaný povrch je tak chránený pred praskaním a olupovaním. Rovnako, ako farba je rýchloschnúci, čo vám umožní projekt zrealizovať vo veľmi krátkom čase.

 { tento príspevok vznikol v spolupráci so značkou Balakryl, ale ako vždy, spolupracujem iba so značkami ktoré naozaj kupujem a podporujem }

3 komentáre

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...