Natierame vintage spálňové skrine {v spolupráci s Balakryl}

{tento príspevok obsahuje reklamné linky}Ako som vám minulý týždeň sľúbila v príspevku o našej spálni TU, tak vám dnes prinášam malý DIY postup na renováciu starých vintage skríň. Takéto skrine nájdete pomaly na každej druhej povale a je len na vás, ako sa ich rozhodnete prerobiť. Mne sa páči biely nábytok a preto som ich zrenovovala pomocou Balakryl UNI biely.

Postup:

1. Ako prvé si skontrolujeme skrine, či nie sú napadnuté škodcami. Ja som naše skrine pre každý prípad ošetrila prípravkom na likvidáciu červotočov a pod.

2. Odstránime si staré úchytky, prípadne pokazené časti vymeníme.

3. Poškodené časti skrine si vytmelíme (postup nájdete na balení).

4. Teraz príde na rad tá najťažšia časť - brúsenie. Odporúčam nepodceniť tento krok :-) Ja používam excentrickú brúsku, ktorou to ide pomerne rýchlo. Najskôr si odstránime starý náter pomocou brúsneho papiera 40 a následne si povrch prebrúsime brúsnym papierom 120. Vznikne nám tak povrch pripravený na aplikáciu farby.

5. Farbu v plechovke si dobre premiešame. Aplikujeme Farbu Balakryl UNI biely. Táto farba je tepelne odolná, stálofarebná a bez zápachu.

6. Farbu nanášame v tenkých vrstvách, ktoré lepšie schnú, tvrdnú a nepodliehajú rôznym defektom (praskanie, stekance, odlupovanie,...).

7. Po každej vrstve necháme náter dôkladne preschnúť. Nemusíte sa vôbec obávať, táto farba je rýchloschnúca. Po prvom nátere je vhodné skrine mierne prebrúsiť a zbaviť povrch nerovností, ktoré môžu vystúpiť. Ja som aplikovala celkovo 4 vrstvy.

8. Ako posledné si opäť primontujeme úchytky, ja som si staré vymenila za nové - keramické.

A máme hotovo...

Prajem príjemné tvorenie! Alexandra


 


{ tento príspevok vznikol v spolupráci so značkou BALAKRYL, ale ako vždy, spolupracujem iba so značkami ktoré naozaj používam a podporujem }

2 komentáre

  1. Tie skrine sú teraz aké nádherné! Aj tie keramické úchytky im veľmi svedčia. Ja milujem maľovanie nábytku, je to pre mňa úžasný relax :-)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ďakujem Saši mám presne také isté skrine a nevedela som sa na ne odhodlať ale vidím že to bude super si moj kouč!!!!����

    OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...