Čerešňová bublanina a medovkový sirup {recept}Krásny piatok všetkým! Čo takto si nadchádzajúci víkend osladiť darmi zo záhrady? Čerešne a medovka sú tie, ktoré sme si v posledných dňoch vychutnávali u nás doma... teda dúfam, že medovku ešte dlho budeme. Urobila som totiž sirup, ktorý poteší každú návštevu. Taká medovková limonáda je predsa vždy osviežujúca. Nuž a tu je môj recept, ktorý si môžete prispôsobiť podľa vlastných preferencií:

Na liter vody použijeme veľkú hrsť nasekanej medovky (asi 1 - 2 cm). Pokiaľ chcete, môžete dať hrsť aj na 0,5 litra vody. Keďže u nás sirup pijú deti, radšej som urobila nie až tak koncentrovaný. Takto naloženú medovku necháme macerovať v chladničke 24 - 48 hodín. Koncentrát potom prelejeme raz cez sitko a druhý krát cez bavlnenú plienku, aby sme sa zbavili všetkého nepotrebného. Do tekutiny pridáme cukor a kyselinu citrónovú. Na jeden liter použijeme 1 kg cukru a 15 g kyseliny citrónovej. Necháme zovrieť a ešte horúce plníme do fliaš.

Je vynikajúci k príprave domácej medovkovej limonády. Nuž a k tej sa hodí napríklad čerešňová bublanina, čo myslíte? Recept nájdete TU.

Majte krásny víkend, Alexandra
Participating in:

Žiadne komentáre

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...