Popínavá ruža Marie Viaud


Tento príspevok už odkladám asi tak rok :-) Je o mojej obľúbenej popínavej ruži...

Ide o ružu, ktorá dorastá až do 5 metrov. Volá sa Marie Viaud a ja som ju svojho času kúpila cez Starkl. Zasadila som ju na jeseň a kvitnúť začala až o dva roky. Ten rok však neskutočne narástla!

Táto ruža bola vyšľachtená vo Francúzsku v roku 1924. Hodí sa do romantických a vidieckych záhrad. V čase kvitnutia vytvorí husté okvetné gule plné malých ruží. Je fialovej farby, ktorá niekedy pripomína až levanduľovú a počas kvitnutia sa mení. Vonia veľmi príjemne - ovocne. Jej nevýhodou je snáď iba to, že kvitne raz v roku, po dobu cca 3 týždňov.

Napriek tomu si ju môžete dlho vychutnávať vo váze. Vydrží v nej niekoľko dní a potom pekne začne schnúť. Aj po vysušení nestráca na kráse.

Priznám sa, že pokukujem už po ďalších popínavých ružiach, tak som si túto zamilovala ♥ Máte pre mňa nejaké tipy aj vy?

Prajem krásnu sobotu, Alexandra


2 komentáre

  1. Nádherné odtiene! Ja by som chcela 2 popínav ruže, bielu a svetlo-ružovú ale zatiaľ som nevybrala, u nás to má ešte čas... Som zvedavá, aké ešte vyberieš :-)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Je krasna. Ja mam Ida Klemm, nadherna biela popinava ruza, taktiez kvitne len raz - je to rambler. Ked som ju kupovala, nevedela som, ze je rozdiel medzi climber a rambler ruzami...
    Krasne mi kontrastuje s ciernym plotom.

    OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...