Starostlivosť o pleť na konci leta a počas jesene

{tento príspevok obsahuje reklamné linky}


Akýmsi záhadným spôsobom sme sa ocitli takmer v polke septembra. September vo mne evokuje pocity nostalgie z konca leta a zároveň očakávania jesene. Je to čas premien - chladné a hmlisté rána sa striedajú s teplými popoludňajšími lúčmi slnka. Meníme si šatník, topánky. Večer si zapálime sviečku a pripravíme fajný čajík. A rovnako by sme v tomto medziobdobí nemali zabúdať na starostlivosť o pleť. Však je najvyšší čas po lete jej dopriať poriadnu dávku vitamínov, aby sa tiež mohla pripraviť na zimu.

Dnes vám predstavím niekoľko mojich obľúbencov v starostlivosti o pleť. Ako ináč od Modrej púpavy


Prvým z nich je Intenzívna pleťová kúra Anti-Age, ktorá obsahuje 16 aktívnych rastlinných zložiek. Napriek tomu, že je určená pre zrelú, suchú a ochabnutú pleť, ja som sa ju rozhodla používať počas leta a to hlavne pre jej regeneračné účinky. Navyše pôsobí hydratačne, rozjasní a vyhladí vám pleť. Základ kúry tvoria za studena lisované oleje (arganový, šípkový, moringový, makadamiový, hroznový a orechový) a áno nemusíte sa obávať toho olejového zloženia. Veľmi ľahko sa vstrebáva a nezanecháva mastný film. Ja mám normálnu pleť a počas používania kúry mi ani raz nezostala mastná. V Modrej púpave do kúry pridali bylinky ako kostihoj lekársky, prasličku roľnú a ďalšie a práve tieto bylinky prispievajú k tvorbe nových kožných buniek a stimulujú tvorbu kolagénu. Kúra tak napomáha v boji proti vráskam, rozšíreným žilkám a pigmentovým škvrnám. Osobne kúru používam na noc a úplne mi postačujú 4 kvapky, ktoré si jemne vmasírujem do pokožky tváre. Používam ju od mája/júna a som približne v polovici balenia.

Dámsky olej na dekolt je ďalší produkt, ktorý vám dnes chcem predstaviť. Nie nadarmo sa hovorí, že vek ženy spoznáš podľa krku a dekoltu. Je pravda, že často zabúdame na túto jemnú časť pokožky. Ja som si preto vytvorila ďalší slow beaty rituál a začala používať práve tento olej. Keďže je najlepšie ho používať po kúpeli (Modrá púpava uvádza pravidlo 3 minút), ja si ho nanášam formou masáže každý večer. Olej pre mňa predstavuje prevenciu proti vráskam avšak aktívne bojuje aj s už existujúcimi vráskami a redukuje ich. Spevňuje nielen pokožku ale aj podkožné tkanivá pŕs a dekoltu. Receptúra oleja zahŕňa hydratačné, ošetrujúce a regeneračné zložky s vysokým podielom antioxidantov. Som veľmi rada, že Modrá púpava vytvorila tento špeciálny produkt.

K mojej celoročnej starostlivosti o pleť samozrejme patria aj Ružová pleťová voda, Pleťový krém ruža a Očný balzam 7 byliniek.

Majte ešte krásnu stredu, Alexandra

{ tento príspevok vznikol v spolupráci s Modrou púpavou, ale ako vždy, spolupracujem iba so značkami ktoré naozaj milujem a podporujem }


Žiadne komentáre

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...