New inspiration / Nová inšpirácia


Opäť trochu červenej! Stále viac a viac myslím na odtieň červených malín. Cabbages and Roses tak nazývajú svoj odtieň červenej, ktorá sa neskutočne hodí k bielej.

Again, a bit of red! I`m thinking more and more about the shade of raspberries. Cabbages and Roses call their shade of red, which is so incredibly suited to white.Rozmýšľam, že si zadovážim nové vankúše...

Indeed, considering that I obtain new pillows...

(zdroj fotiek - Pinterest, this photos are from Pinterest)A ako som sa dostala k mojej inšpirácii? Od manžela som na Vianoce dostala novú knihu - Living Life Beautifully od Christiny Strutt. Je plná krásnych fotiek, ktoré dopĺňajú výrobky Cabbages and Roses.

How I got inspired? I got a new book from my husband for Christmas - Living Life Beautifully by Christina Strutt. It`s full of beautiful photos that are filled by Cabbages and Roses products.Čo práve inšpiruje vás?

What inspires you right now?

xoxo, Alexandra

Participating in:


17 komentárov

 1. What a lovely gift from your husband. Love this book too. Your blog and home is also full of inspiration.
  Mary Alice

  OdpovedaťOdstrániť
 2. I am ready and in the mood to sew and was just thinking of sewing up some pink edged with lace pillow cases , I have the pink cabbage rose material
  Thanks for the insoriation

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dakujem za mily komentik ♥ Viem si predstavit, ake to je uzivat si nieco nove a tak krasne... A.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Love that book! So much inspiration and lovely pictures...
  Have a happy sunday!
  Titti

  OdpovedaťOdstrániť
 5. joooj tak mna si inšpirovala ty;D so svojim príspevkom o adventnom kalendári z krásneho ľanu s pruhmi a tak som šila ľanové vankúše ale červené pruhy som musela namaľovať :DD a tiež mam nové knihy od Tilda tak už pracujem na ľadovom medveďovi aaaach :DDD krásne fotky plné svetla ako vždy mňam mňam pre moje oko .čau E.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Your photos are so beautiful Alexandra. What a lovely blog you have. That is a great book indeed by Cabbages and Roses. So romantic!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Such beautiful pics! Thanks for joining Home Sweet Home!
  Sherry

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Love all your inspirational ideas. I'll be featuring you this week at Simple & Sweet Fridays.
  Hugs,
  Jody

  OdpovedaťOdstrániť
 9. I am your new follower, and love the cover of your new book, what a sweet loving husband that knows you so well, well enough to gift such a book.

  I must order it.

  See you soon

  Xx
  Dore

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...